Zapowiedzi

Triennale Fotografii Wałbrzyskiej

miejsce: Galeria Sztuki i Galeria Ring

03.03.23 – 16.04.23

wernisaż: 10.03.23

 

W pierwszej połowie marca Galeria zaprezentuje  tegoroczne owoce współpracy Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA, której zwieńczeniem  jest cykliczne Triennale Fotografii Wałbrzyskiej. Na wystawie zobaczymy 161 Fotografii, wykonanych przez 28 Autorów. Portret, krajobraz i street photo to tylko część tematów z którymi mierzą autorzy:  Teresa Anniuk-Gulak, Marta Beresztan-Lewandowska, Joanna Chmielewska, Anna Habdas-Czujko, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Jarosław Jarema, Waldemar Kałasznikow, Jarek Kasprowiak, Joanna Kostrzewska, Kazimierz Kozakiewicz, Oktawia Kubień, Lila Len, Jarosław Michalak, Cyprian Mielczarek, Krystian Mikulec, Przemysław Misiak, Roland Okoń, Tadeusz Rupociński, Tomasz Sidor, Brygida Strzępek, Jordan Szabliński, Marta Szajneman-Szuba, Jacek Ślusarczyk, Pavlo Untilov, Tomasz Wasilewicz, Norbert Wawrzyniak, Mariusz Woźniak, Alek Ziółkowski.

 


 

Legnicki Festiwal SREBRO

4.04. – 2.07. 2023

kulminacja: 5-6.05.2023

 

Przed nami kolejna edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO – jednego z największych przeglądów biżuterii artystycznej w Europie. Na tegoroczną odsłonę tego wydarzenia złoży się 12 wystaw, zlokalizowanych tradycyjnie w centrum miasta: pokazy indywidualne i zbiorowe twórców z Polski i zagranicy, ekspozycje z dobrze znanych cykli – Sylwetki Twórców, Srebrne Szkoły i Debiuty oraz wystawy towarzyszące 31. Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej.

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom biżuterii artystycznej. Promuje kreatywne poszukiwania w obrębie biżuterii artystycznej, a zarazem – twórcze wypowiedzi na temat problemów współczesnego świata. W tym roku tematem Konkursu jest JAKOŚĆ. Nadesłane prace oceni międzynarodowe jury złożone z autorytetów w dziedzinie sztuki biżuterii, którzy zadecydują o werdykcie. Na głównej wystawie pokonkursowej zobaczymy obiekty zarówno nagrodzone, jak i wszystkie zakwalifikowane. Pozostałe (niezakwalifikowane) prace trafią na tradycyjny pokaz – Holownia. Jak co roku pozwoli on na konfrontację osobistych odczuć z werdyktem jury.

Kulminacja Festiwalu przypadnie na 5-6 maja. „Srebrny” weekend w Legnicy będzie okazją do spotkań i rozmów w branżowym gronie, odbędą się wernisaże wystaw, sesja popularno-naukowa Granice Sztuki Globalnej i liczne wydarzenia towarzyszące.

Więcej informacji na stronie silver.legnica.eu

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content