Warsztaty

Na czym polega linoryt? Jak zafarbować koszulkę w stylu tie-dye? Czy monotypia jest wymagającą techniką? Bez obaw, pokażemy jak to zrobić.

Podczas warsztatów (połączonych z oprowadzaniem po wystawach) w Galerii Sztuki, przekonamy się, na czym polega batik, opowiemy historie za pomocą kolażu, stworzymy biżuterię, a także podejmiemy się barwienia tkaniny japońską metodą Shibori. To doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności lub szlifu własnych zdolności, pobudzenia wyobraźni, nawiązania nowych znajomości i oderwania się od codziennych obowiązków.

Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku, w tym grup zorganizowanych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów. Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł. Spotkania odbywać się będą w Galerii Sztuki, Galerii Ring oraz w Otwartej Pracowni Sztuki. Kontakt pod adresem: galeria@galeria.legnica.eu.

Oferta:

1. Warsztat biżuterii

Czy biżuteria może być sztuką? Zanim przystąpimy do projektowania, odwiedzimy wystawy towarzyszące Legnickiemu Festiwalowi SREBRO, aby się zainspirować. Podczas warsztatów wykonamy naszyjniki, wisiory, kolczyki i bransoletki. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać niepowtarzalną, autorską biżuterię.

2. Warsztat kolażu

Klej, papier, nożyce… lub to, co akurat wpadnie w dłoń. Nie ograniczając swojej wyobraźni, poukładamy nowe, własne historie z kawałków.

3. Warsztat z malowania (dla młodszych). Akcja – abstrakcja!

Co to jest Informel? – warsztaty abstrakcyjne dla dzieci. Podczas spotkania przekonamy się, że nie trzeba umieć rysować, aby stworzyć wybitne dzieło jak wielcy mistrzowie. To kierunek artystyczny, oznaczający sztukę bezkształtną. Słowo to pochodzi z języka francuskiego. Tworząc nasze abstrakcje, skoncentrujemy się na kolorze i plamie. Dajmy się ponieść naszym emocjom, bo tak właśnie powstają wybitne dzieła. Niech będzie zatem nierówno i niekształtnie!

4. Warsztaty z Poezji Konkretnej. Słowo & obraz (warsztaty inspirowane Poezją Konkretną dla starszych)

Twórcza gra słów – brzmi obiecująco? Kompozycje słowne, podane często w formie ilustracji lub obrazu, odnaleźć można w rozmaitych przykładach ze świata sztuki współczesnej. Nie szukając jednak daleko, na pewno każdy spotyka je w mieście, szczególnie na muralach. To nic innego, jak Poezja Konkretna, która stanowi medium między poezją a sztukami wizualnymi. Inspirując się tym rodzajem twórczości stworzymy własne kompozycje wizualne.

5. Ogólnoplastyczne – chwyć za kredki, farby, węgiel, papier i odważnie wyraź siebie na płaszczyznach wielkoformatowych czy tkaninie!