Warsztaty

Na czym polega linoryt? Jak ozdobić bawełnianą torbę? Czy monotypia jest wymagającą techniką? Bez obaw, pokażemy jak to zrobić.

Podczas warsztatów (połączonych z oprowadzaniem po wystawach) w Galerii Sztuki, przekonamy się, na czym polega tworzenie biżuterii, opowiemy historie za pomocą kolażu, stworzymy prace malarskie. To doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności lub szlifu własnych zdolności, pobudzenia wyobraźni, nawiązania nowych znajomości i oderwania się od codziennych obowiązków.

Oprowadzanie grupowe dostosowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podczas spotkania dowiecie się kim jest artysta, jakie są dziedziny sztuki i działań twórczych, czym jest sztuka współczesna. Razem spróbujemy zrozumieć wystawę i porozmawiamy o odczuciach jakie w nas wywołuje. Zastanowimy się jak interpretować dzieła sztuki i co może nam w tym pomóc.

Warsztaty plastyczne skierowane są do grup zorganizowanych i obejmują szeroki program działań związanych z rzemiosłem i sztuką.

Na ogólnoplastycznych warsztatach możemy posłużyć się kredkami, farbami, węglem i papierem. Warsztaty obejmują zabawy z kompozycją, perspektywą, teorią koloru i stylami artystycznymi. W trakcie zajęć odpowiadamy na pytania.: Czym jest martwa natura, studium, pejzaż? Jak rozpoznać kompozycję otwartą? Jaka jest różnica między ciepłym, a zimnym kolorem? Czym jest paleta barw?

Spotkania odbywać się będą w Galerii Sztuki, Galerii Ring oraz w Otwartej Pracowni Sztuki. Kontakt pod adresem: galeria@galeria.legnica.eu.

Wykonane prace są własnością uczestników i są zabierane do domów.

Grupy max 16 osobowe. Minimalny wiek uczestników 7 lat.

Oferta:

linoryt – 10 x 15 cm – 35 zł

monotypia – 40 zł

Grafika warsztatowa obejmuje wiele technik m. in. sitodruk, drzeworyt, akwatintę, czy litografię. Na warsztatach posłużymy się jedną z dwóch najbardziej dostępnych form: linorytem lub monotypią. Będziemy wycinać, kopiować, projektować i odbijać.

Malarstwo sztalugowe:

Na papierze 100 x 70 cm – 40 zł

Na płótnie 30 x 40cm – 60 zł

Malowanie na torbach – 35 zł

Malowanie i rysowanie na kamieniach – 30 zł

Malowanie i rysowanie na plastrach drewna – 30 zł

Malowanie na szkle, średnica 15cm –  40 zł

W najbardziej znanej formie malarstwa płótno i papier są podparte na sztaludze, a artysta stojąc tworzy obraz. Oprócz malarstwa sztalugowego ludzie tworzą obrazy na każdej możliwej powierzchni. Graffiti, malowane meble, szklanki, koszulki, przykładów jest wiele. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak pomalować torby, szkło, kamienie, czy drewno, lub staniemy przy sztalugach i stworzymy własne obrazy.

Rysunek – A3 – 20 zł

Warsztaty z kolażu – A3 – 30 zł

Klej, papier, nożyce… lub to, co akurat wpadnie w dłoń. Nie ograniczając swojej wyobraźni, poukładamy nowe, własne historie z kawałków.

Warsztaty z biżuterii – 35 zł

Czy biżuteria może być sztuką? Zanim przystąpimy do projektowania, odwiedzimy wystawy, aby się zainspirować. Podczas warsztatów wykonamy naszyjniki, wisiory, kolczyki i bransoletki. Każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać niepowtarzalną, autorską biżuterię.

Breloczki z koralików i tkanin – 30 zł

Małe, dopinane do plecaka, telefonu, czy portfela. Tworząc je możemy zainspirować się pracami pokazywanymi w Galerii Sztuki i zabrać ze sobą niepowtarzalną pamiątkę.

Rzeźba z masy samoutwardzalnej, mała forma do 15 cm – 30 zł

Podczas tych warsztatów wykonamy formy przestrzenne, które mogą być totemami, płaskorzeźbami, abstrakcyjnymi kształtami lub portretami. Używając narzędzi modelarskich wykonamy prace na temat zainspirowany wystawą.