Promocje 2021

30. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021

wystawa od 19.11.2021 do 23.01.2022 r.

wernisaż: 3.12.2021 r. – godz. 19.00

miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

 

Lista uczestniczek i uczestników wystawy: Agnieszka Apoznańska, Rafał Bakalarczyk, Aleksandra Brodzińska, Matylda Burszta, Natalia Grabko, Sara Ilia-Rurka, Michał Iwański, Sofia Jackiewicz, Łukasz Jankowicz, Filip Kampka, Justyna Klecka, Adrianna Konopka, Marcin Kozłowski, Aneta Lewandowska, Michał Łapczyński, Jakub Maciejczyk, Tomasz Masionek, Sylwia Rams, Aleksandra Sikora, Teresa Katarzyna Sporn-Mielniczuk, Justyna Talik, Julia Tymańska, Julianna Wińczyk, Weronika Wrzosek, Paulina Żuk.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu-relacji towarzyszącemu jubileuszowej edycji Przeglądu.

 

Znamy Laureatów!

Podczas gali wernisażowej 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE  2021 poznaliśmy werdykt jury. Nagrody główne i wyróżnienia trafiły do:

 

ŁUKASZA JANKOWICZA

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

1. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 10.000 zł

Nagroda Kwartalnika ARTLUK

Jankowicz-Lukasz

 

JULII TYMAŃSKIEJ

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy w wysokości 3.000 zł

Nagroda Magazynu SZUM

Tymanska-Julia

 

MICHAŁA ŁAPCZYŃSKIEGO

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy – Statuetka Srebrna Ostroga oraz 1000 zł

Lapczynski-Michal

 

SOFII JACKIEWICZ

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Wyróżnienie Honorowe Dyrektorki Galerii Sztuki w Legnicy w wysokości 1000 zł

Jackiewicz-Sofia

 

SYLWII RAMS

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Wyróżnienie Honorowe Jury

Rams-Pikula-Sylwia

 

Ponadto w konkursie zostały przyznane również następujące nagrody i wyróżnienia pozaregulaminowe:

RAFAŁ BAKALARCZYK

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Nagroda dr. Artura Kwaśniewskiego – Prezesa CDT Medicus w Lubinie w wysokości 2.500 zł

Bakalarczyk-Rafal

 

ALEKSANDRA SIKORA

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT

Sikora-Olga

 

MARCIN KOZŁOWSKI

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Nagroda magazynu NOTES NA 6 TYGODNI

Kozlowski-Marcin

 

Laureaci głównych nagród otrzymali ponadto upominki: vouchery pobytowe ufundowane

przez Hotel Qubus w Legnicy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Fotorelacja z wernisażu

Dokumentacja fotograficzna wystawy:

W sobotę 4 grudnia o godz. 12.15 odbył się panel dyskusyjny pt. „Czy sztuka Cię nie oszuka? Co zagraża młodemu malarstwu?”. Wzięli w nim udział artyści i krytycy związani z Przeglądem:

Wojciech Kozłowski – krytyk sztuki, kurator, pedagog. Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Przewodniczący jury 30. OPMM PROMOCJE 2021.

Aleksy Wójtowicz – krytyk i historyk sztuki. Redaktor magazynu „SZUM”.

Joanna Glinkowska – absolwentka Kulturoznawstwa oraz Międzynarodowych Studiów Kulturowych na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi dział Orientuj się! w „Notesie na 6 Tygodni”

Małgorzata Maćkowiak – artystka malarka, doktorka sztuk pięknych. Od 1991 roku pracuje jako artystka, a od 1993 roku zajmuje się również edukacją artystyczną. Uprawia malarstwo, rysunek i fotografię. Jurorka OPMM PROMOCJE. Prezes STOWARZYSZENIA WOLNEJ SZTUKI.

Fotorelacja ze spotkania

 

17 listopada br. odbyły się obrady jury 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021. Komisja w składzie: Wojciech Kozłowski, Andrzej Saj, Joanna Glinkowska, Grzegorz Kozera, Justyna Teodorczyk, przyznała nagrody główne w konkursie. Laureatów Przeglądu poznamy 3 grudnia o godz. 19.00 podczas uroczystego wernisażu w siedzibie Galerii (pl. Katedralny 1). Wystawę pokonkursową oglądać można od 19 listopada br. do 23 stycznia 2022 r.

Fotorelacja z posiedzenia jury

 

Za nami pierwszy etap kwalifikacji uczestników do wystawy 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021.

Publikujemy listę osób zakwalifikowanych do tegorocznej wystawy. Spośród nadesłanych 170 prac jury wybrało 25 artystek i artystów. Ostateczny werdykt poznamy 3 grudnia br. podczas uroczystego wernisażu.

Lista uczestniczek i uczestników wystawy: Agnieszka Apoznańska, Rafał Bakalarczyk, Aleksandra Brodzińska, Matylda Burszta, Natalia Grabko, Sara Ilia-Rurka, Michał Iwański, Sofia Jackiewicz, Łukasz Jankowicz, Filip Kampka, Justyna Klecka, Adrianna Konopka, Marcin Kozłowski, Aneta Lewandowska, Michał Łapczyński, Jakub Maciejczyk, Tomasz Masionek, Sylwia Rams, Aleksandra Sikora, Teresa Katarzyna Sporn-Mielniczuk, Justyna Talik, Julia Tymańska, Julianna Wińczyk, Weronika Wrzosek, Paulina Żuk.

 

—————————-
 
 
 
 

Zakończył się etap przyjmowanie zgłoszeń do 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021, do udziału w którym Galeria Sztuki w Legnicy zaprosiła absolwentów krajowych wyższych uczelni artystycznych.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało przedłużone do 10 października br.

Wstępna kwalifikacja uczestników do wystawy na podstawie nadesłanych zdjęć prac odbędzie się do 19 października  br.

Jury tegorocznej edycji:

Wojciech Kozłowski –  krytyk sztuki, kurator, pedagog. Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze;

Joanna Glinkowska –  absolwentka Kulturoznawstwa oraz Międzynarodowych Studiów Kulturowych na Uniwersytecie Łódzkim. Fundatorka i była prezeska Fundacji Obszar Wspólny. Prowadzi dział Orientuj się! W „Notesie na 6 Tygodni”;

Andrzej Saj – krytyk i teoretyk sztuki, redaktor naczelny Pisma Artystycznego „Format”;

Grzegorz Kozera – artysta malarz, asystent w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie;

Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.

 


 

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w 2019, 2020, 2021 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce. Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym. 

Dotychczas w OPMM PROMOCJE nagrodą główną uhonorowano trzydzieści pięć osób. Sześć razy przyznano tytuł ex aequo. Dla wielu z nich uzyskane w PROMOCJACH laury stały się przepustką do udziału w dojrzałym środowisku twórczym – nie tylko jako formalne wyróżnienie, ale też w warstwie symbolicznej, dodając wiary w siebie, wewnętrznej siły i motywacji do dalszego rozwoju. Późniejsze sukcesy wyróżnionych w Przeglądzie artystów pokazują, że legnicki konkurs spełnia swoją rolę, pomagając utalentowanym twórcom wejść w niełatwy świat sztuki. Wśród laureatów PROMOCJI z ubiegłych lat są znani dziś artyści: Julia Cyryło, Dominik Lejman, Ivo Nikić.

 

Komunikat dla przyszłych absolwentów z roku 2022

Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 31. edycji) prosimy o przesłanie swoich danych pocztą elektroniczną na adres e-mailowy: promocje@galeria.legnica.eu

Do pobrania:
1. Regulamin
2. Karta zgłoszeniowa
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content