Promocje 2021

30. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021

wystawa od 19.11.2021 do 23.01.2022 r.

wernisaż: 3.12.2021 r. – godz. 19.00

miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

Za nami pierwszy etap kwalifikacji uczestników do wystawy 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021.

Publikujemy listę osób zakwalifikowanych do tegorocznej wystawy. Spośród nadesłanych 173 prac jury wybrało 26 artystek i artystów. Ostateczny werdykt poznamy 3 grudnia br. podczas uroczystego wernisażu.

Lista uczestniczek i uczestników wystawy: Agnieszka Apoznańska, Rafał Bakalarczyk, Aleksandra Brodzińska, Matylda Burszta, Piotr Desperak, Natalia Grabko, Sara Ilia-Rurka, Michał Iwański, Sofia Jackiewicz, Łukasz Jankowicz, Filip Kampka, Justyna Klecka, Adrianna Konopka, Marcin Kozłowski, Aneta Lewandowska, Michał Łapczyński, Jakub Maciejczyk, Tomasz Masionek, Sylwia Rams, Aleksandra Sikora, Teresa Katarzyna Sporn-Mielniczuk, Justyna Talik, Julia Tymańska, Julianna Wińczyk, Weronika Wrzosek, Paulina Żuk.

 

———————–
 
 
 
 

Zakończył się etap przyjmowanie zgłoszeń do 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021, do udziału w którym Galeria Sztuki w Legnicy zaprosiła absolwentów krajowych wyższych uczelni artystycznych.

Przyjmowanie zgłoszeń zostało przedłużone do 10 października br.

Wstępna kwalifikacja uczestników do wystawy na podstawie nadesłanych zdjęć prac odbędzie się do 19 października  br.

Jury tegorocznej edycji:

Wojciech Kozłowski –  krytyk sztuki, kurator, pedagog. Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze;

Jolanta Glinkowska –  absolwentka Kulturoznawstwa oraz Międzynarodowych Studiów Kulturowych na Uniwersytecie Łódzkim. Fundatorka i była prezeska Fundacji Obszar Wspólny. Prowadzi dział Orientuj się! W „Notesie na 6 Tygodni”;

Andrzej Saj – krytyk i teoretyk sztuki, redaktor naczelny czasopisma artystycznego „Format”;

Grzegorz Kozera – artysta malarz, asystent w Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie;

Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.

 


 

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w 2019, 2020, 2021 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce. Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym. 

Dotychczas w OPMM PROMOCJE nagrodą główną uhonorowano trzydzieści pięć osób. Sześć razy przyznano tytuł ex aequo. Dla wielu z nich uzyskane w PROMOCJACH laury stały się przepustką do udziału w dojrzałym środowisku twórczym – nie tylko jako formalne wyróżnienie, ale też w warstwie symbolicznej, dodając wiary w siebie, wewnętrznej siły i motywacji do dalszego rozwoju. Późniejsze sukcesy wyróżnionych w Przeglądzie artystów pokazują, że legnicki konkurs spełnia swoją rolę, pomagając utalentowanym twórcom wejść w niełatwy świat sztuki. Wśród laureatów PROMOCJI z ubiegłych lat są znani dziś artyści: Julia Cyryło, Dominik Lejman, Ivo Nikić.

 

Komunikat dla przyszłych absolwentów z roku 2022

Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 31. edycji) prosimy o przesłanie swoich danych pocztą elektroniczną na adres e-mailowy: promocje@galeria.legnica.eu

Do pobrania:
1. Regulamin
2. Karta zgłoszeniowa
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content