Promocje 2023

31. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023

wystawa od 1.12.2023 do 28.01.2024 r.

wernisaż: 15.12.2023 r. – godz. 19.00

miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

 

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w 31. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2023, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w latach 2022 i 2023 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce. Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym. 

Dotychczas w OPMM PROMOCJE nagrodą główną uhonorowano trzydzieści sześć osób. Sześć razy przyznano tytuł ex aequo. Dla wielu z nich uzyskane w PROMOCJACH laury stały się przepustką do udziału w dojrzałym środowisku twórczym – nie tylko jako formalne wyróżnienie, ale też w warstwie symbolicznej, dodając wiary w siebie, wewnętrznej siły i motywacji do dalszego rozwoju. Późniejsze sukcesy wyróżnionych w Przeglądzie artystów pokazują, że legnicki konkurs spełnia swoją rolę, pomagając utalentowanym twórcom wejść w niełatwy świat sztuki. Wśród laureatów PROMOCJI z ubiegłych lat są znani dziś artyści: Julia Cyryło, Dominik Lejman, Ivo Nikić.

 

Komunikat dla przyszłych absolwentów z lat 2024 i 2025

Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 32. edycji) prosimy o przesłanie swoich danych pocztą elektroniczną na adres e-mailowy: promocje@galeria.legnica.eu

Do pobrania:
 

W przypadku problemu z pobraniem karty zgłoszeniowej, należy wykonać następujące czynności:

  1. Kliknąć na link – karta zgłoszeniowa
  2. Po prawej stroni pojawi się informacja: Nie można pobrać pliku karta zgłoszeniowa Promocje 2023
  3. Najeżdżamy myszką na ten zapis i w miejscu 3 kropek (więcej akcji) – klikamy
  4. Wybieramy opcję – zachowaj
  5. Pojawia się nowe ostrzeżenie – klikamy na Zachowaj mimo to
  6. Plik zostanie pobrany na komputer, zostanie otwarty lub zapisany jako

Mamy nadzieję, że się udało.