OPMM Promocje

PROMOCJE to jeden z najstarszych tego typu przeglądów w Polsce, który poprzez swoją wieloletnią tradycję daje wiarygodny obraz trendów i swoistą panoramę najświeższej polskiej sztuki współczesnej.

Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej.

Najważniejszym celem legnickich PROMOCJI jest prezentacja tego, co we współczesnym malarstwie najświeższe i najnowsze. Niewątpliwym walorem Przeglądu jest też dokumentacja młodego malarstwa w postaci katalogu, rejestrującego ten szczególny moment inicjacji indywidualnych ścieżek artystycznych oraz pośrednio –  stan edukacji artystycznej w Polsce.

Siłą PROMOCJI jest geograficzne położenie legnickiej Galerii poza wielkimi ośrodkami akademickimi kształcącymi artystów, dzięki czemu miejsce to stało się neutralną areną konfrontacji młodych absolwentów wyższych uczelni artystycznych z różnych stron Polski. Cieszą się one zasłużonym prestiżem i popularnością z uwagi na zasięg, długość tradycji, artystyczną rangę oraz atrakcyjne nagrody. Główną stanowi wystawa indywidualna wraz z katalogiem fundowana przez patrona – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto w puli nagród znajdują się inne nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe (m.in. w postaci wystaw w innych galeriach, publikacji poświęconych laureatom w prasie branżowej oraz w portalach poświęconych sztuce).

 

30. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021

E-mocje!

29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019

28. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018

27. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2017

26. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2016

25. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content