zaCZYTAJMY się

Rozpoczynamy kolejne „zaczytane” lato. To kontynuacja projektów czytelniczych Galerii Sztuki, w ramach których słuchamy, czytamy, wymieniamy się, rozmawiamy, tworzymy i miło spędzamy czas. Do udziału zapraszamy najmłodszych z rodzicami i opiekunami.

W każdą niedzielę spotkamy się na cykliczne „czytanie na dywanie” – będziemy czytać najciekawsze i najpiękniejsze bajki w otoczeniu wystawy sztuki współczesnej, a potem zapraszamy na warsztaty literackie i artystyczne, podczas których stworzymy zakładki do książek, spróbujemy sił w grafice i ilustracji oraz zanurzymy się w „poezji herbaryjnej”. W trakcie niedzielnych spotkań odbywać się będzie także akcja „Bajka za bajkę”, czyli otwarta wymiana bajek, książek, ubrań i rzeczy.

A ponadto – w ramach „zaczytanego” lata – odbędą się spotkania z autorami, sesje jogi, koncerty, pikniki i wizyty Book Truck’a – mobilnej księgarni oferująca najciekawsze wydawnictwa w Polsce.

Szczegóły wkrótce – zaCZYTAJCIE się z nami!

 

 

W niedzielę (21 lipca) w Galerii Sztuki o godzinie 12.00, w otoczeniu sztuki współczesnej, będziemy – po raz kolejny – czytać bajki dzieciom (wstęp wolny).

 

Niedziela, 7 lipca 2024

Na dobry początek, równo w południe, czytaliśmy najmłodszym i wymienialiśmy się książkami, ubraniami, zabawkami i innymi przedmiotami. A to wszystko w otoczeniu sztuki i roślin, przy zdrowym poczęstunku. 0 13.00 tworzyliśmy zakładki do książek z suszonych kwiatów. Spotkanie poprowadziła Monika Kręcisz-Kozłowska – aktywistka, florystka. 

 

Niedziela 14 lipca 2024

W otoczeniu sztuki współczesnej – po raz kolejny – czytaliśmy bajki dzieciom. Następnie, o godz. 13.00, odbyły się warsztaty ilustracji pt. “Plamki, kreski”.