Joanna Zemanek

Joanna Zemanek

Wystąpił Błąd/ Error Occured

wernisaż:  23.06.2016 – godz. 18.00

wystawa czynna do 17.07.2016

miejsce prezentacji: Galeria Sztuki w Legnicy

wstęp wolny

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wernisażu:

 

 

 

 

Wystąpił błąd to wystawa o żeńskości, czy jak woli to określać sama artystka, o byciu kobieta, osobą płci żeńskiej. W swoich pracach Zemanek bada naturę owego doświadczenia żeńskości odniesieniu do określonych uwarunkowań społecznych, psychologicznych, antropologicznych. Uwarunkowania te pokazuje jako krępujące gorsety, korygujące naturalną kobiecość i wtłaczające ja w schematy tradycyjnego myślenia i obyczajów. Uwarunkowania społeczne to dla artystki przede wszystkim presja społecznych oczekiwań wobec kobiety, wpływająca często destrukcyjnie na naturalną żeńskość, niszcząca w jakimś stopniu jej pierwotną nature.

Wystawa Prezentuje najnowsze prace Joanny Zemanek powstałe na przestrzeni dwóch ostatnich lat. W większości są one wykonane w technikach własnych (wydruki i hafty na preparowanych jedwabiach) oraz medium fotograficznym i filmowym. W miejsce tradycyjnej ekspozycji oferuje swego rodzaju multimedialne doświadczenie instalacje site-specific, projekcje slajdów i filmów wideo, jak również tradycyjne obrazy. 

 

 

Joanna Zemanek – ur. 1979, absolwentka ASP w Krakowie, gdzie uzyskała podwójny dyplom z tkaniny artystycznej oraz malarstwa. Obecnie adiunkt na tymże wydziale w Katedrze Interdyscyplinarnej w III Pracowni Interdyscyplinarnej Tkaniny Artystycznej prof. Lilli Kulki. Uprawia malarstwo, rysunek, tkaninę artystyczną, tworzy obiekty, instalacje, filmy wideo, jest również kuratorem wystaw. Regularnie pokazuje swoje pracę na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

 

 

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content