Joanna Borkowska

Joanna Borkowska

ELEMENTY

 Wystawa czynna od 3.03.2017 do 6.04.2017

  Finisaż: 6.04.2017 r. – godz. 18.00

  Miejsce:   Galeria Ring – Rynek 1, Legnica

Wstęp wolny

 

 

Artystka w swoich obrazach zaznacza ważny dla niej kontakt z naturą. W jej twórczości filozofia oraz zainteresowania nauką, a szczególnie astrofizyką, łączą się na poziomie zgłębiania zagadnień dotyczących konstrukcji wszechświata oraz procesu twórczego.

 Borkowska w swoich pracach sięga do odniesień takich jak rezonans, częstotliwości, fale, natężenie, które wnoszą nowe wymiary obrazu, a zarazem pozwalają autorce na dokonanie pewnej analizy treści naukowych, warsztatu malarskiego oraz intuicyjnego niezależnego gestu.

 Pod względem warsztatowym jej prace wyróżniają się wyszukaną fakturą i specyficzną kolorystyką, dodatkowo charakterystyczną dzięki nieregularnym, rytmicznym, malarskim plamom oraz interesującym absorpcjom światła. Malarka próbuje nadać swoim dziełom pewien wewnętrzny kod emocjonalny, ale i wskazuje na wzajemną relację fizyczności zjawisk, balansując tym samym pomiędzy dwoma odmiennymi rzeczywistościami.

  

Joanna Borkowska studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Oksfordzkim i Uniwersytecie Paul Valery w Montpellier. Tytuł doktora otrzymała w 2004 r. na UJ w Krakowie, gdzie w 2001 – 2007 wykładała historię myśli politycznej i stosunki międzynarodowe. Jej specjalizacją były ruchy dysydenckie, a w szczególności kataryzm, co zaowocowało wydaniem w 2006 r. książki pt.: „Kataryzm. Spór o dualizm średniowieczny”. Od 2008 roku Joanna Borkowska całkowicie poświęciła się malarstwu, które od ponad piętnastu lat jest jej największą pasją.

Fotorelacja z finisażu:

 

Borkowska

Borkowska

Borkowska

Borkowska

 

Borkowska

Borkowska

Borkowska

Borkowska

 

Borkowska 

 

Wybrane prace: 

 

Joanna Borkowska

Joanna Borkowska

Joanna Borkowska

Joanna Borkowska

 

 

Joanna Borkowska

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content