Adam Kopiec

Adam Kopiec 

Tuszem i grafitem traktowane

 

Wystawa czynna od 5.10.2017 do 29.10.2017

Wernisaż: 13.10.2017 r. – godz. 18.00

Miejsce: Galeria Ring, Rynek 12

 

Adam Kopiec – ur. w 1985 r. w Lubinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wydziału Malarstwa i Rzeźby, wcześniej studiował także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Artysta plastyk, grafik, rysownik, od kilku lat również twórca scenografii z powodzeniem realizujący kolejne projekty scenograficzne.

Wystawa w Galerii Sztuki to powrót do pierwotnej pasji artysty – grafiki warsztatowej. Adama Kopiec wykonuje swoje prace w technice akwaforty. Dzięki zastosowaniu pełnej gamy cieni i przejść tonalnych osiąganych dzięki żmudnemu kropkowaniu prace te cechuje niezwykła szczegółowość. Z misternych łączeń linii, kropki i kreski wyłaniają się kompozycje o charakterystycznym klimacie opisujące otaczającą autora rzeczywistość.

W skład ekspozycji w Galerii Sztuki wchodzą powiązane ze sobą dwa cykle prac. Pierwszy – „Panorama trawionej pamięci” – to prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią autorską reminiscencję, próbę powrotu do nieistniejących już dzisiaj miejsc z jego dzieciństwa. Drugi cykl to rozwinięcie tematu związanego z przyrodą. Jest to zabawa strukturą i fakturą „wyrwanych z pierwotnego kontekstu” elementów przyrody, próba nadania im nowego znaczenia, uchwycenia nowych wymiarów postrzegania przyrody.

Plakat Kopiec_www

 Adam Kopiec – Tuszem i grafitem traktowane
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content