Wakacyjne Twórcze Spotkania 2023

Zapraszamy na wakacje pełne sztuki – rozpoczęliśmy Wakacyjne Twórcze Spotkania!

Miedziana biżuteria, nietypowy notatnik lub eko-torba, a może mandala na szkle?  Ceramika, glina czy akwarela?  Kredki, pędzle, nożyczki, farby? Zainspiruj się, zdecyduj i odwiedź nas tego lata! Kreatywną zabawę zapewnią artyści i animatorzy, my oferujemy przestrzeń pełną sztuki i materiały plastyczne, wy – pamiętajcie o dobrym humorze. Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Zajęcia w ramach cyklu Wakacyjne Twórcze Spotkania odbywać się będą w lipcu i sierpniu i są dedykowane dzieciom i młodzieży, poza zajęciami tworzenia biżuterii z miedzi (8 lipca) i akwareli (19 sierpnia) – te spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych.

Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Zapisz się: galeria@galeria.legnica.eu

Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż i pokaz prac powstałych podczas zajęć – 26 sierpnia podczas pikniku rodzinnego Familiada. Więcej szczegółów wkrótce.

Wakacyjne Twórcze Spotkania odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Legnica.

 

19.08.2023 Malując wodą – akwarela

To już ostatnie warsztaty. Tym razem uczestników w tajniki pracy z farbami akwerelowymi wprowadziła artystka Daria Pietryka. Po warsztatach artystka oprowadziła uczestników po swojej wystawie, która prezentowaną jest obecnie w salach wystawowych galerii. Na zakończenie uczestnicy raczyli się kawą zaserwowaną przez Cactus Cafe.

12.08.2023 Ekologiczne notatniki

Podczas tych warsztatów artystka Renata Michajłow zachęciła uczestników do tworzenia ekologicznych notatników z materiałów, które mogą się wydawać zbytecznymi i już nadającymi się do recyklingu.

5.08.2023 Ala ma kota/eko torby

Tym razem uczestnicy warsztatów przelewali swoje kolorowe inspiracje na eko-torby. Zajęcia poprowadziła legnicka malarka, Jelena Połujanowa.

29.07.2023 Kubek pełen inspiracji

A już za nami m.in. tworzenie „kubków pełen inspiracji” – pod okiem i z pomocą artystki Agnieszki Matwiejszyn, powstały kubki z wesołymi, kolorowymi grafikami.

 

22.07.2023 Mandale na szkle

Kolejna sobota i kolejne warsztaty. Tym razem zajęcia poprowadziła Marta Grzesik-Studzińska.  Uczestnicy zmierzyli się tym razem ze szkłem i z dedykowanymi do szkła farbami, za pomocą których tworzyli swoje indywidualne mandale.

15.07.2023 Gliniane tabliczki czyli ekonotatnik inaczej

Za nami kolejne warsztaty, które poprowadziła Dominika Rekowska. Tym razem materiałem plastycznym była glina. Przed zajęciami, uczestnicy oprowadzeni zostali po wystawie Szkic ma moc. Zainspirowani szkicownikami, pismem klinowym i innymi pierwotnymi formami pisma – stworzyli własne gliniane notatniki.

 

8.07.2023 Miedź i Sznurek – boho naszyjnik

W minioną sobotę, pod okiem legnickiej złotniczki Katarzyny Żuczkowskiej, chwyciliśmy za sznurki i młotki i spróbowaliśmy sił w tworzeniu miedzianej biżuterii. Uczestnicy wykonali imponujące naszyjniki, przywołujące klimat wakacji, lata, słońca i wolności. Dziękujemy!

 

1.07.2023 Gliniane kaktusty

Zaczęliśmy lato pełne sztuki! Będziemy tworzyć, słuchać, czytać, rozmawiać i przede wszystkim – świetnie się bawić! Pierwsze spotkanie już za nami. Pod okiem Rafała Owczarka (Pracownia Ceramiczna Ananda) powstały gliniane kaktusy, których forma i charakter zaskoczyły nawet prowadzącego!

Prace trafiły do pracowni artysty – zostaną wypalone i wyszkliwione, a efekty obejrzymy podczas wernisażu Wakacyjnych Twórczych Spotkań 26 sierpnia (podczas pikniku rodzinnego Familiada).