Slow Emotion

„Slow Emotion” to nasz pomysł na końcoworoczne zwolnienie tempa, na powierzenie się i zawierzenie odrywającym i kojącym właściwościom sztuki, na o(d)żywczy łyk wody.

Na zatrzymanie się przy sobie i na byciu obok siebie, ze sobą, na wsłuchanie się w nas, w innych, w ludzi i rzeczy jakimi są. W zdrój. W rzekę. Na rozmowę o nurtach, odmętach i gładkiej tafli po burzy, która przychodzi i odchodzi. Na niezbadanie, na pozwolenie, by było inne i by był dobrostan. Na chwilę oddechu przy zielonej ścianie w galerii. Na dźwięki, które w nas i które ktoś dla nas zagra. Na przepływ energii i przypływ myśli. Na trochę ciszy po.

To wszystko w i z Galerią Sztuki w Legnicy.

Ponadto będziemy rozmawiać, uśmiechać się i popadać w zadumę, pić wodę i herbatę, uszy cieszyć dźwiękami, a oczy sztuką i zielenią. W naszej galerii powstanie zielona ściana, a także biblioteka roślin (półka na rośliny do wymiany) do pobycia, podotykania i podzielenia się. Zadbamy też, by stało się komfortowo pod innymi względami – dla mam, niemowląt, nastolatek i kobiet dojrzałych i ich bliskich.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

 

Działania zrealizowane w ramach Slow Emotion:

24 listopada odbyło się spotkanie wokół debiutanckiej książki fotograficznej Gabrysi Piaseckiej o granicznym momencie nastoletniości pt. „Porcelanka”. Rozmowę, z udziałem autorki projektu, Asi Smołki, poprowadziła Hihi Kalisiak. Wieczorną porą w Art Cafe Modjeska zagrał polsko-holenderski duet noise-punkowy Zdrój (Jakub Zasada – gitara i Sebastiaan Janssen – perkusja). 

2 grudnia odbyły się warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, gdzie uczestnicy podarowali sobie wspólny kolaż. Ale najpierw poznają gościnne zielone progi i długo kiełkującą historię kwiaciarni Flowers Ctrl. 

9 grudnia odbyły się drugie warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, gdzie uczestnicy podarowali sobie wspólny kolaż. Po warsztatach odbyła się relaksacyjna sesja dźwiękowa z brzmieniami natury. Usłyszeliśmy przepływ i „Dzikie rzeki” w wykonaniu Michała Zygmunta – kompozytora i autora unikatowego projektu muzycznego Odra Sound Design.

15 grudnia odbyłyo się spotkanie z udziałem kobiet, które mają flow i power, a czasem flower: Moniką Kręcisz-Kozłowską (wokalistką zespołu Chaos Ctrl, florystką i właścicielką kwiaciarni Flowers Ctrl), Dominiką Rekowską (galerniczką, kulturoznawczynią, religioznawczynią, fascynatką kultur wschodnich) oraz Agnieszką Matwiejszyn (artystką, ilustratorką, kobietą-firmą-i-marką „Ja Cię broszę”).

belka-logotypow

“Slow Emotion” to projekt realizowany w ramach programu Zdrowa Legnica.