Slow Emotion

„Slow Emotion” to nasz pomysł na końcoworoczne zwolnienie tempa, na powierzenie się i zawierzenie odrywającym i kojącym właściwościom sztuki, na o(d)żywczy łyk wody.

Na zatrzymanie się przy sobie i na byciu obok siebie, ze sobą, na wsłuchanie się w nas, w innych, w ludzi i rzeczy jakimi są. W zdrój. W rzekę. Na rozmowę o nurtach, odmętach i gładkiej tafli po burzy, która przychodzi i odchodzi. Na niezbadanie, na pozwolenie, by było inne i by był dobrostan. Na chwilę oddechu przy zielonej ścianie w galerii. Na dźwięki, które w nas i które ktoś dla nas zagra. Na przepływ energii i przypływ myśli. Na trochę ciszy po.

To wszystko w i z galerią sztuki w Legnicy, bo Zdrowa Legnica.

Tak to płynie:

  • 9 grudnia (piątek), godz. 17.00, Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1 – warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, gdzie uczestnicy podarują sobie wspólny kolaż. Ale najpierw poznają gościnne zielone progi i długo kiełkującą historię kwiaciarni Flowers Ctrl. Udział w warsztatach (na zapisy) jest bezpłatny, jednak ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsc, w pierwszej kolejności zaprosimy na nie osoby, które przekonają dlaczego i komu chcą podarować zaproszenie, wspólnie z kim stworzą kolaż i za co wybranej osobie chcą podziękować. Spośród nadesłanych maili (galeria@galeria.legnica.eu) wybierzemy najciekawsze i ich autorów zaprosimy na warsztaty wraz z osobą towarzyszącą – może to być osoba bliska lub ważna, której warto za coś tak pięknie podziękować.
  • 9 grudnia (piątek), godz. 19.00, Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1 – relaksacyjna sesja dźwiękowa z brzmieniami natury. Usłyszymy przepływ i „Dzikie rzeki” w wykonaniu Michała Zygmunta – kompozytora i autora unikatowego projektu muzycznego Odra Sound Design.
  • 15 grudnia (czwartek), godz. 18.00, Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1 – rozmowa z udziałem kobiet, które mają flow i power, a czasem flower: Moniką Kręcisz-Kozłowską (wokalistką zespołu Chaos Ctrl, florystką i właścicielką kwiaciarni Flowers Ctrl), Dominiką Rekowską (galerniczką, kulturoznawczynią, religioznawczynią, fascynatką kultur wschodnich) oraz Agnieszką Matwiejszyn (artystką, ilustratorką, kobietą-firmą-i-marką „Ja Cię broszę”).

Ponadto będziemy rozmawiać, uśmiechać się i popadać w zadumę, pić wodę i herbatę, uszy cieszyć dźwiękami, a oczy sztuką i zielenią. W naszej galerii powstanie zielona ściana, a także biblioteka roślin (półka na rośliny do wymiany) do pobycia, podotykania i podzielenia się. Zadbamy też, by stało się komfortowo pod innymi względami – dla mam, niemowląt, nastolatek i kobiet dojrzałych i ich bliskich.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia (ograniczona ilość miejsc na spotkania florystyczne, wkrótce ruszą zapisy).

Działania zrealizowane w ramach Slow Emotion:

24 listopada odbyło się spotkanie wokół debiutanckiej książki fotograficznej Gabrysi Piaseckiej o granicznym momencie nastoletniości pt. „Porcelanka”. Rozmowę, z udziałem autorki projektu, Asi Smołki, poprowadziła Hihi Kalisiak. Wieczorną porą w Art Cafe Modjeska zagrał polsko-holenderski duet noise-punkowy Zdrój (Jakub Zasada – gitara i Sebastiaan Janssen – perkusja). 

2 grudnia (piątek), godz. 17.00, Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1 – odbyły się warsztaty florystyczno-plastyczne w parach, gdzie uczestnicy podarowali sobie wspólny kolaż. Ale najpierw poznają gościnne zielone progi i długo kiełkującą historię kwiaciarni Flowers Ctrl. 

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu Urzędu Miasta Legnicy – Zdrowa Legnica, głównym partnerem jest KGHM Polska Miedź S.A., organizatorem Galeria Sztuki w Legnicy

 

belka-logotypow

„Slow Emotion” odbywa się w ramach programu Zdrowa Legnica.