Maria Antoniak – Malarstwo, rysunek i… różne takie

Maria Antoniak

Malarstwo, rysunek i… różne takie

8.04.2022

spotkanie z autorką: g. 17.00

wernisaż: g. 18.00

Miejsce: Galeria Sztuki

Termin: 8.03. – 18.04.2022

Retrospektywna wystawa artystki urodzonej w 1952 r. w Legnicy, absolwentki wrocławskiej PWSSP na Wydziale Projektowania Form Ceramiki i Szkła. Na ekspozycji zobaczymy zarówno prace najnowsze jak i tworzone w początkowych etapach twórczości (począwszy od roku 1978 r.).

Zdjęcia prac:

Maria Antoniak zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wystawiennictwem, projektowaniem ubioru, biżuterii, a także wnętrz. Jej twórczość, w której dużą rolę odgrywa kolor, charakteryzuje się różnorodnością form i technik. Niesie ze sobą ładunek pogody, radości i ciepła – a osiągnięty efekt jest świadomy i dojrzały, w pełni kontrolowany przez artystkę. W obrazach Marii Antoniak nie brak też melancholii, sennych krajobrazów i odrealnionych postaci. W jej twórczości powracają motywy m.in. aniołów i arlekinów.

Zdjęcia z ekspozycji:

Maria Antoniak ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne w Polsce i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech, Białorusi i w Czechach. W przeszłości związana z Muzeum Miedzi, gdzie tworzyła niebanalne „oprawy plastyczne” wystaw (zaprojektowana przez nią wiele lat temu wystawa stała w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu została oceniona jako najlepsza w Polsce historyczna ekspozycja). Ostatnie dwie dekady pracowała w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej jako grafik. Mieszka i tworzy w Legnickim Polu.

Fotorelacja z wernisażu:

 

Plakat-Antoniak-02

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content