Legnicki Festiwal SREBRO 2023

Legnicki Festiwal SREBRO 2023

25.04. – 16.07. 2023

kulminacja: 5-6.05.2023

 

um

 

hummer

 

hammer1

 

jaskowiak

 

karbaba-

 

aghaei1

 

szadkowska

 

dantas

 

wolski

 

boguslaw

 


 

 


 

 

Przed nami kolejna edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO – jednego z największych przeglądów biżuterii artystycznej w Europie. Na tegoroczną odsłonę tego wydarzenia złoży się 12 wystaw, zlokalizowanych tradycyjnie w centrum miasta: pokazy indywidualne i zbiorowe twórców z Polski i zagranicy, ekspozycje z dobrze znanych cykli – Sylwetki Twórców, Srebrne Szkoły i Debiuty oraz wystawy towarzyszące 31. Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej.

Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r. Konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom biżuterii artystycznej. Promuje kreatywne poszukiwania w obrębie biżuterii artystycznej, a zarazem – twórcze wypowiedzi na temat problemów współczesnego świata. W tym roku tematem Konkursu jest JAKOŚĆ. Nadesłane prace oceni międzynarodowe jury złożone z autorytetów w dziedzinie sztuki biżuterii, którzy zadecydują o werdykcie. Na głównej wystawie pokonkursowej zobaczymy obiekty zarówno nagrodzone, jak i wszystkie zakwalifikowane. Pozostałe (niezakwalifikowane) prace trafią na tradycyjny pokaz – Holownia. Jak co roku pozwoli on na konfrontację osobistych odczuć z werdyktem jury.

Kulminacja Festiwalu przypadnie na 5-6 maja. „Srebrny” weekend w Legnicy będzie okazją do spotkań i rozmów w branżowym gronie, odbędą się wernisaże wystaw, sesja popularno-naukowa Granice Sztuki Globalnej i liczne wydarzenia towarzyszące.

Program Festiwalu wraz z informacjami o lokalizacjach wystaw i godzinami otwarcia znajdziecie tutaj.

Więcej informacji na stronie silver.legnica.eu

plakat-festiwalu-2023