Familiada 2019

10. Familiada – Art & Eko

żegnamy wakacje twórczo, rodzinnie i ekologicznie

 

Wakacje w Legnicy już po raz 10. zakończą się rodzinnie i twórczo. 31 sierpnia, w sobotę, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego mieszkańcy Legnicy i okolic będą mogli wziąć udział w Familiadzie – rodzinnym festynie organizowanym przez Galerię Sztuki przy współpracy Gminy Legnica. Obchodzący w tym roku swoje 10-lecie festyn, od początku realizowany jest dzięki wsparciu z funduszu ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę.”

Fotorelacja:

W programie jak zwykle szereg warsztatów, na których będzie można poznać tajniki rozmaitych sztuk i rzemiosł i stworzyć własne małe eko-dzieło, m.in.: ozdobną zawieszkę, karmnik dla ptaków, obraz, lalkę-motankę, biżuterię czy torbę z własnym nadrukiem. Szczególną atrakcją będą warsztaty druku na tkaninie naturalnymi metodami, które dla legniczan przygotowała Łódzka Grupa Kreatywna. Wszystkie zajęcia będą bazowały na ekologicznych, często pochodzących z recyklingu, materiałach i naturalnych technikach.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej Familiady będzie wystawa prac stworzonych przez uczestników projektu „Wakacyjne Twórcze Niedziele”. W każdą niedzielę lipca i sierpnia wszyscy chętni mogli uczestniczyć w artystycznych warsztatach w Galerii Sztuki i tworzyć własne prace pod kierunkiem lokalnych artystów i pedagogów. Wystawę stworzoną z tych prac można od poniedziałku, 26 sierpnia, oglądać na dziedzińcu zamkowym, a w czasie Familiady czeka nas uroczysty finisaż.

Na zamkowym dziedzińcu nie zabraknie tradycyjnej strefy relaksu ani poczęstunku.

10. Familiada startuje 31 sierpnia 2019 r., o godz. 13:00

Wstęp jak zawsze wolny.

Zapraszamy na dziedziniec zamkowy!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content