Bartłomiej Sroka – Kopie

 

Wsobotę (17 września) w Tarczynie odbył się piknik artystyczny FLOWLAND. Podczas wydarzenia została otwarta wystawa Bartłomieja Sroki pt. „KOPIE”, której współorganizatorem była Galeria Sztuki w Legnicy.

FLOWLAND. Piknik Artystyczny w Tarczynie to wydarzenie o charakterze kulturalnym organizowane przez Fundację FLOWLAND we współpracy z wrocławskim OP ENHEIM, służące promocji dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

 

Baner-02

 

Bartłomiej Sroka – ceramik, muralista, edukator, absolwent wrocławskiej ASP na wydziale ceramiki i szkła. Twórca szeregu realizacji w przestrzeni publicznej z ceramiki i malarstwa. Brał udział w wystawach zbiorowych w galeriach polskich i zagranicznych. Uczestnik projektów i rezydencji artystycznych. Projektant ceramiki użytkowej. Edukator – współzałożyciel wraz żoną Dagmarą Angier-Sroką Fundacji Sztuka dla Ludzi.

„W czasach nadmiaru nie tylko form, ale również treści, w erze nadprodukcji i nadeksploatacji z jednej, a marnotrawstwa z drugiej strony, surowe i oszczędne formy Sroki wskazują własną ścieżkę autora w powszechnym już tropie nowego namysłu nad rolą sztuki, światem przedmiotów i sensem tworzenia” (Justyna Teodorczyk, kuratorka wystawy)