Adam Włodarczyk
Ekspresje
wernisaż: 22 marca 2024, godz. 18.00
warsztaty witrażu z Artystą – 4 kwietnia, godz. 17.00
oprowadzanie autorskie – 19 kwietnia, godz. 18.00
21.03. – 21.04.2024
Galeria Sztuki
Zapraszamy na spotkanie autorskie 19 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Sztuki, pl. Katedralny 1. Adam Włodarczyk oprowadzi nas po wystawie „Ekspresje” i opowie o swoich poszukiwaniach. Artysta w swojej twórczości odnosi się do arteterapeutycznego zastosowania światła i koloru. Inspirują go emocje człowieka i historia zabytkowej architektury. Wrocław a z nim cały Dolny Śląsk ze swoją burzliwą historią i piękną architekturą, jest dla niego źródłem wielu inspiracji od lat i stał się też punktem wyjścia podczas twórczych poszukiwań. Jako pasjonat lokalnej architektury oraz historii z przyjemnością odkrywał sekrety i tajemnicze losy budynków Wrocławia, zapisując ich emocjonalne tropy w szkle. Rozmowę z artystą poprowadzi Justyna Teodorczyk. Wstęp wolny, do zobaczenia!
Wystawa szkła artystycznego Adama Włodarczyka, który w swojej twórczości czerpie inspirację ze sztuki abstrakcyjnej, realizując projekty w technice witrażu klasycznego, technice Tiffany, fusingu i projektując naczynia dekoracyjne. Na co dzień jest nauczycielem akademickim, pracując na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się także redakcją tekstów popularnonaukowych i naukowych z zakresu historii szkła, oraz działalnością popularyzatorską i edukacyjną z tego zakresu.
Fotorelacja z wernisażu:
Adam Włodarczyk – Artysta plastyk, witrażysta, Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2013). W ramach programu wymiany międzynarodowej Erasmus studiował na Vilniaus Dalies Akademija na Wydziale Malarstwa Monumentalnego (2010-2011). Od 2021 pracuje na macierzystej uczelni jako wykładowca.
W 2022 uzyskał tytuł doktora na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu. Od 2020 prowadzi autorską pracownię witrażu w ODT Światowid we Wrocławiu. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Prowadzi wykłady i publikuje teksty popularnonaukowe dotyczące historii szkła. W swojej twórczości czerpie inspiracje ze sztuki abstrakcyjnej, realizując projekty w technice witrażu klasycznego i technikach piecowych oraz projektując naczynia dekoracyjne.