Intermediale 2023

NiemannsLand Reflections of…

Wystawa w ramach Festiwalu Form Audiowizualnych Intermediale 2023

wernisaż: 13.10.23, g. 18.00

wystawa: 13 października – 19 listopada 2023

miejsce: Galeria Ring

organizator: Stowarzyszenie Działań Artystycznych NETCETERA

 

W naszej pracy krążymy tematycznie wokół wszechświata, ziemi, żywiołów i niezrozumiałych proporcji wielkości, takich jak nieskończoność i wieczność. Kiedy łączymy modularną syntezę wideo i audio ze sprzężeniem zwrotnym kamery wideo, otwieramy okno na coś o uniwersalnym znaczeniu.

NiemannsLand to twórcza współpraca między braćmi Nicolai i Kristianem Niemann-Nielsen, którzy w swojej twórczości koncentrują się na różnych rodzajach sztuki wizualnej, a w szczególności na analogowej sztuce wideo.

Fotorelacja z wernisażu:

Ich zestaw narzędzi składa się głównie z modularnych syntezatorów wideo, mikserów, kamer, starych monitorów, modułów glitch i samplerów wideo. Ich estetyka jest zróżnicowana, ale często obraca się wokół abstrakcyjnej ekspresji, która może być zarówno mroczna i minimalistyczna, jak i barwna i głęboko psychodeliczna. Wykonują wizualizacje na żywo, a także produkują prace wideo i instalacje. Podczas realizacji prac audiowizualnych ściśle współpracują ze swoim dobrym przyjacielem i muzykiem Simonem Fog-Petersenem.

Simon Fog-Petersen jest muzykiem, producentem i DJ-em. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zarówno produkował muzykę elektroniczną, jak i występował jako DJ. Od pewnego czasu stopniowo rezygnował z komputera i zastępując go syntezatorem modularnym, który składa się zarówno z modułów analogowych, jak i cyfrowych.

Jego styl jest ekscentryczny, organiczny i mechaniczny jednocześnie. Simon ma otwarty umysł i zawsze jest zanurzony w wymyślaniu nowych gatunków muzycznych. Jest stałym współpracownikiem NiemannsLand, jeśli chodzi o tworzenie ścieżki dźwiękowej do ich dzieł audiowizualnych, ale występuje z nimi również w performansach live.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content