Jubileusz na cztery ręce

Małgorzata Lazarek i Przemysław Dunaj

Jubileusz na cztery ręce

wernisaż: 14.06.2019 r., godz.: 19:00

miejsce: Galeria Ring, Rynek 12

wystawa czynna od 12.06.2019 do 18.07.2019 r.

wstęp wolny

 

Wystawa składa się z dwóch indywidualnych prezentacji Małgorzaty Lazarek i Przemysława Dunaja. Punktem wyjścia proponowanej narracji jest spotkanie autorów na Satyrykonie w 1999 roku.  

Oboje autorzy są laureatami nagród Grand Prix Satyrykonu i podczas wspólnej wystawy pokażą, jak Satyrykon przez 20 lat zmienił ich artystyczne życie, jak wręcz wywrócił je do góry nogami – mówiła podczas konferencji prasowej Elżbieta Pietraszko, szefowa Satyrykonu.

Prace Małgorzaty Lazarek

Prace Przemysława Dunaja

Ekspozycja rozchodzi się w dwóch kierunkach i pokazuje prace, które powstały od czasu pierwszego spotkania obojga satyryków przed 20 laty. Upływające lata zaznaczono graficznym znakiem – przerywaną linią z wektorami. To pewnego rodzaju kalendarium obejmuje dwie dekady z życia autorów. Całość pokazu budują rysunki satyryczne i prasowe, ilustracje, ale też inne formy twórczej aktywności Lazarek i Dunaja.

Autorzy pragnęliby, aby widzowie oprócz kontaktu z ich twórczością zastanowili się nad kilkoma prawdami natury ogólnej: nieuchronnością upływającego czasu, słusznością podejmowanych wyborów, wzlotom i upadkom oraz nad siłą przyjaźni, której należy szukać również w pomyśle na tę wystawę.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content