Jelena Połujanowa i Jerzy Rodziewicz

Jelena Połujanowa i Jerzy Rodziewicz

Podwójna rzeczywistość – dialog

wernisaż: 5.04.2019 r., godz.: 17:00

warsztaty malarskie dla dorosłych (zapisy): 22 marca, godz. 17.00

miejsce: Galeria Ring, Rynek 12

wystawa czynna od 14.03.2019 do 14.04.2019 r.

wstęp wolny

 

Na wystawie zobaczymy obrazy obojga malarzy, które – mimo, że powstają w tej samej pracowni – przedstawiają dwa różne światy artystyczne. Zestawione w jednej przestrzeni ukażą dwa odmienne spojrzenia, temperamenty i dwie różne osobowości. Ale jest coś, co je łączy. Jak mówią autorzy: „obrazy nie zawsze posiadają treści, lecz zawsze są impulsem wywołującym odczucie piękna świata; świata nie pozbawionego dramatów, które dodając emocjonalnej ostrości nie niszczą harmonii całokształtu”.

Katalog towarzyszący wystawie do pobrania tutaj.

Wystawa zapoczątkuje cykl „Pełną parą”, w którym prezentowana będzie twórczość duetów artystycznych, które tworzą również duety życiowe. Prezentując wspólne lub niezależne dokonania par, pragniemy zestawić nie tylko dwa oblicza, rodzaje czy media sztuki, ale również dwa odrębne charaktery, postawy twórcze artystów, których losy splotły się w życiowej wędrówce.

Autorów „Podwójnej rzeczywistości” w życiu prywatnym połączyła miłość do sztuki. Jelena z dalekiej Syberii (praprawnuczka uczestnika powstania styczniowego, zesłanego na Syberii), absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych (Rosja) i Jerzy – artysta z Lwowa (Ukraina), absolwent tamtejszej ASP, powiązany z polskością jak większość lwowiaków, spotkali się jakiś czas temu na plenerze malarskim w Polsce.

Relacja fotograficzna z wernisażu:
 
wybrane prace Jeleny Połujanowej i  Jerzego Rodziewicza

 

plakat-polujanowa i rodziewicz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content