Intermediale – Videosyntezy

Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE 2020

Videosyntezy

pokazy prac online na www.intermediale.com,  oraz na  You Tube 

w każdą niedzielę października i listopada o godz. 21:00

Wystawa czynna w terminie od 2.10.- 20.12.2020

Miejsce: Galeria Ring, Rynek 12

Wstęp wolny

   

Festiwal Form Audiowizualnych INTERMEDIALE jest areną prezentacji audiowizualnych performansów z gatunku elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej artystów z Polski i ze świata. Na tegoroczną, hybrydową edycję Intermediale złożą się wydarzenia live i online. W Galerii Ring odbędzie się wystawa „videosyntezy”, prezentująca prace czołowych artystów tworzących w analogowych i hybrydowych technikach produkcji obrazu i dźwięku. Wideo prezentowane na wystawie będą również dostępne w ramach omówień kuratorskich, jako jednorazowe pokazy na stronie Festiwalu. Na scenie Legnickiego Centrum Kultury oraz w Galerii Ring i online zaprezentowane zostaną audiowizualne performansy z Włoch, Japonii i Polski.

Fotorelacja:

Uczestnicy:

Piotr Ceglarek (PL), Mike Celona (US), Loris Cericola (IT), Jan Dybała (PL), Neil Ebbflo (US), David Francus (US), Pascal Hector (DE), Derek Holzer (US/SE), Evan Henry (US), Andrei Jay (US), Haraldur Karlsson (IS), Toby Kaufmann-Buhler (US), Christopher Konopka (US), Paloma Kop (US), Kristian Niemann (DK), Alberto Novello (IT), Krzysztof Pawlik (PL), Kevin (Kevoté) Pearce (US), Javier Plano (AR), Evan Twyford (US), Bill Wiatroski (US), Kit Young (US).

 

Koncerty:

29 listopada

Godz. 21.00

streaming of video art (streaming prac z wystawy Videosyntezy):

Pascal Hector (DE), Krzysztof Pawlik (PL), Bill Wiatroski (US)

 

5 grudnia

godz. 21.00

Performance online: Radio Internazionale (PL)

Radio Internazionale powstało w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Programowo nawiązuje do kolażowej techniki cut-up, zarówno w warstwie dźwiękowej jak i wizualnej, z istotną rolą tekstu, który strukturalizuje całość. Układ dźwięków budowany jest tu na odnalezionych i pochodzących z różnych czasów akustycznych artefaktach. Cyniczna wideo poezja, będącą pastiszem samej siebie, gdzie rym i rytm, powtórzenie i przypadek, tworzą nowy kontekst dla ujętego w cudzysłów rozpadu sensu.

12 grudnia

Godz. 21.00

Performance online: MTV Modulartelevision (PL)

MTV: Modulartelevision to objazdowy program telewizyjny, w którym Piotr Ceglarek, Jan Dybała i Piotr Wojtczak aka AARPS łączą swoje zamiłowania do syntezy dźwięku i obrazu. Sesja MTV łączy w sobie cechy improwizowanego koncertu i instalacji audiowizualnej, w której bazujące na sprzężeniach zwrotnych systemy przetwarzania, z pomocą wykonawców dążą do zakrzywienia lokalnej czasoprzestrzeni.

 

pl-intermediale-2020_resize

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content